Polecamy

Przyłącz się

Facebook Linked In Golden Line

Publikacje

CZY POTRAFIMY WALCZYĆ Z PODRÓBKAMI?CZY POTRAFIMY WALCZYĆ Z PODRÓBKAMI?11.09.2015

Rynek podrabianych produktów zawiera bardzo szeroki przekrój asortymentu. Od fałszowania logo słynnych marek, przez nielegalną produkcję i dystrybucję podróbek ubrań, perfum, leków, środków ochrony roślin, aż do sprzedaży różnego rodzaju towarów i części, o których istnieniu przeciętny człowiek nie ma pojęcia. Podróbki nie tylko szkodzą producentom podrabianych marek, generując ogromne straty finansowe, ale także mogą zaszkodzić życiu i zdrowiu ich nabywcom. Czytaj więcej »

Sprawdź wiarygodność kontrahentaSprawdź wiarygodność kontrahenta10.03.2015

Skutecznych metod i narzędzi weryfikacji kontrahentów jest wiele i tak naprawdę większość przypadków jest w pewnym sensie osobliwa i należy rozpatrywać je po dokładnym zapoznaniu się ze środowiskiem, w jakim funkcjonują. Błędem jest ignorowanie faktów dotyczących którejkolwiek ze stron – Tomasz Kapuściński konsultant realizujący usługi weryfikacji kontrahentów- doskonale wie jak cenna jest wiedza o swoim kliencie, a przynajmniej branży, w której funkcjonuje on lub badany podmiot. Pomaga to odnaleźć punkty, w których może pojawić się ryzyko. Czytaj więcej »

PIERWSZY CERTYFIKAT „RESILIENT LEADERSHIP” W POLSCEPIERWSZY CERTYFIKAT „RESILIENT LEADERSHIP” W POLSCE18.02.2015

Z dniem 9 grudnia 2014 roku IBBC Group stała się pierwszą firmą w Polsce, która otrzymała certyfikat “ResilientLeadership” przyznawany przez Resiliancy Sciences Institutes – UMBC Training Centers. Czytaj więcej »

6 zasad bezpiecznego niszczenia danych w biurze6 zasad bezpiecznego niszczenia danych w biurze06.12.2012

W każdej firmie tworzone są dokumenty o różnym poziomie poufności zawartych w nich informacji. Mogą to być na przykład dane finansowe, plany sprzedażowe, marketingowe oraz objęte szczególną ochroną prawną dane osobowe. Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy HSM w grupie przedsiębiorstw różnych branż wynika, że 23% doradców finansowych nie dysponowało żadnymi wewnętrznymi procedurami z zakresu ochrony danych, a aż 11% pracowników banków wyrzuca dokumenty związane z transakcjami finansowymi bezpośrednio do kosza! Aby zminimalizować ryzyko wypłynięcia wartościowych danych z firmy warto stosować się do sześciu podstawowych zasad bezpiecznego niszczenia danych. Czytaj więcej »

NASA chce szyfrować dane. Przez kradzieżeNASA chce szyfrować dane. Przez kradzieże20.11.2012

NASA wprowadza szyfrowanie dysków twardych swoich laptopów oraz system zabezpieczenia komputerów po serii kradzieży i prób włamań do sieci Agencji - poinformowały media. Czytaj więcej »

Internet – zagrożenia?  Internet – zagrożenia? 14.11.2012

Korzystanie z Internetu w dzisiejszych czasach stało się codziennością – jest podstawowym medium wykorzystywanym w poszukiwaniu wiadomości, wiedzy, komunikacji, dokonywania zakupów czy też transakcji bankowych. Dlatego też każdy korzystając z jego możliwości, powinien czuć się bezpiecznie. Świadomość zagrożeń i odpowiedzialne zachowanie często minimalizuje ryzyko. Czytaj więcej »

„Teatr bezpieczeństwa”„Teatr bezpieczeństwa”19.10.2012

Często zastanawiamy się czym jest prawdziwe bezpieczeństwo w biznesie. Czy jest to kolejny ochroniarz w firmie, kolejna bramka dostępu, czy może program do monitoringu pracy na komputerze? W działalności gospodarczej zawsze istnieje luka pomiędzy prawdziwym ryzykiem a ryzykiem spowodowanym przez różne czynniki, takie jak np. interesy różnych grup, uwarunkowania polityczne itp. Czytaj więcej »

Sąd Najwyższy: komentarze w internecie mogą być bardziej szkodliweSąd Najwyższy: komentarze w internecie mogą być bardziej szkodliwe17.10.2012

Komentarze w internecie nie mogą być bardziej dosadne niż w tradycyjnych mediach; mogą one nawet być bardziej szkodliwe - uznał Sąd Najwyższy i zwrócił do ponownego zbadania jeden wątek sprawy zniesławienia burmistrz Mosiny przez blogera. Czytaj więcej »

Facebook to świat nienależący do nas. Jest ułudą bezpieczeństwaFacebook to świat nienależący do nas. Jest ułudą bezpieczeństwa10.10.2012

Zjadam informacje. Zawodowo i prywatnie. Chociaż nie. Nie powinienem stosować takiego podziału. W moim przypadku te dwa światy stanowią jedność. Z racji tego, że chadzam spać, kiedy na dworze już świta, rano do informacyjnego streamu dołączam dość późno. Czytaj więcej »

W co zainwestować w ostatnim kwartale roku?W co zainwestować w ostatnim kwartale roku?05.10.2012

Latem największe stopy zwrotów przyniosły obligacje korporacyjne oraz inwestycje na rynkach wschodzących. Jak zaplanować lokowanie swoich funduszy w ostatnim kwartale 2012 roku? W ocenie ekspertów BGŻOptima zakup papierów dłużnych i regularne kupowanie akcji daje dziś w dłuższej perspektywie dobrą prognozę zwrotu. Czytaj więcej »

 

Partnerzy