Polecamy

Przyłącz się

Facebook Linked In Golden Line

Publikacje

Wirus przez program lojalnościowy. Największe zagrożenia sierpniaWirus przez program lojalnościowy. Największe zagrożenia sierpnia26.09.2012

W sierpniu najczęściej atakującym wirusem był INF/Autorun czyli program który infekuje komputer wykorzystując uruchamianie się pliku autorun.inf. Wirus często przenoszony jest przez pamięci pendrive. Czytaj więcej »

Obowiązki informacyjnye spółki. Co grozi za niedopełnienie?Obowiązki informacyjnye spółki. Co grozi za niedopełnienie?25.09.2012

Nowelizacją Kodeksu postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw z 16 września 2011 r. (Dz.U. Nr 233, poz. 1381) wprowadziła szerokie zmiany przepisów postępowania cywilnego. Dotykają one przede wszystkim procedowania przed sądem i sposobu przeprowadzania dowodów, jednak szereg nowych regulacji dotyczy także innych przepisów postępowania cywilnego, w tym instytucji zamieszczonych w części IV kodeksu dotyczącego postępowania egzekucyjnego. Czytaj więcej »

Złośliwe oprogramowanie coraz groźniejsze dla polskich komputerówZłośliwe oprogramowanie coraz groźniejsze dla polskich komputerów25.09.2012

Wzrasta liczba zgłoszeń dotyczących złośliwego oprogramowania, które służy cyberprzestępcom do atakowania polskich komputerów - wynika z danych zaprezentowanych przez zespół CERT Polska działający w ramach instytutu badawczego NASK. W samym tylko 2011 roku odnotowanych było dziennie średnio 27 tys. incydentów będących wynikiem działania botów, które opanowują komputery i łączą je w sieć wykorzystywaną do działań przestępczych. W ciągu ostatnich miesięcy polscy użytkownicy doświadczyli również ataku wirusa Weelsof, który blokuje dostęp do komputerów,a za zdjęcie blokady żąda 500 złotych lub 100 euro. Czytaj więcej »

Skuteczne zarządzanie cybernetycznym ryzykiem:  CyberEdge od Chartis Skuteczne zarządzanie cybernetycznym ryzykiem: CyberEdge od Chartis 20.09.2012

Chartis Europe S.A. Oddział w Polsce wprowadził do swojej oferty specjalistyczny produkt ubezpieczeniowy. CyberEdge to rozwiązanie, które ma wspierać firmy w zarządzaniu cybernetycznym ryzykiem w sytuacjach takich jak: wyciek danych osobowych, ataki hackerów na serwery firmowe czy próby wymuszenia. Polisa CyberEdge pokryje koszty roszczeń stron trzecich, odzyskania danych elektronicznych, postępowania administracyjnego, a nawet wynagrodzenia specjalistycznych zewnętrznych konsultantów. Czytaj więcej »

Raport HUAWEI: „Perspektywy cyberbezpieczeństwa: technologie XXI wieku i bezpieczeństwo”Raport HUAWEI: „Perspektywy cyberbezpieczeństwa: technologie XXI wieku i bezpieczeństwo”19.09.2012

HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), opublikował dokument poświęcony problemom cyberbezpieczeństwa w XXI w. autorstwa Johna Suffolka, Dyrektora ds. Bezpieczeństwa w HUAWEI. Dokument zatytułowany „Cyber Security Perspectives: 21st century technology and security – a difficult marriage” przedstawia wpływ, jaki kwestie cyberbezpieczeństwa wywierają na technologie, światowy łańcuch dostaw i społeczeństwo. Czytaj więcej »

 Kryzys w mediach społecznościowych? Firmy: jakoś to będzie Kryzys w mediach społecznościowych? Firmy: jakoś to będzie14.09.2012

„Wyobraź sobie nocny telefon informujący cię o tym, że twój nowy produkt, którego debiut zaplanowano w następnym tygodniu, pojawił się na zdjęciach z Flickr. Albo telefon o 5 rano informujący cię o tym, że z rana w twoim biurze pojawią się urzędnicy ze względu na tweeta twojego podwładnego”. Jak zaznaczają autorzy raportu Guarding the Social Gate: The Imperative for Social Media Risk Management, są to sytuacje z życia wzięte. Czytaj więcej »

Prawo zamówień publicznych. Są powody do obaw?Prawo zamówień publicznych. Są powody do obaw?12.09.2012

Nowelizacja Prawa zamówień publicznych zawiera wiele niekorzystnych dla przedsiębiorców rozwiązań. Eksperci alarmują, że jeśli zostanie przyjęta, może dojść do patologii w zamówieniach publicznych. Czytaj więcej »

Polska znaną i cenioną marką - jest rankingPolska znaną i cenioną marką - jest ranking05.09.2012

Polska przebojem wdarła się do czołowej dwudziestki globalnych marek narodowych w zestawieniu Top 100 marek narodowych przygotowanym przez londyńską firmę doradczą Brand Finance. Czytaj więcej »

Polski przemysł ostro hamuje. Najnowsze danePolski przemysł ostro hamuje. Najnowsze dane03.09.2012

Wskaźnik PMI (indeks managerów logistyki) dla Polski w sierpniu 2012 r. spadł do 48,3 pkt. z 49,7 pkt miesiąc wcześniej - podał HSBC. Najnowsze dane z badań polskiego sektora przemysłowego wskazały na utrzymujące się spowolnienie w polskim sektorze przemysłowym. Czytaj więcej »

W tej branży kryzysu nie widaćW tej branży kryzysu nie widać30.08.2012

Krajowe firmy motoryzacyjne, mimo kryzysu, otwierają kolejne miejsca pracy i wpłacają do budżetu coraz większe podatki - poinformował prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Zamiennych (SDCM) Alfred Franke. Według SDCM branża w ub.r. przekazała budżetowi 5,3 mld zł podatku VAT. Czytaj więcej »

 

Partnerzy