Polecamy

Przyłącz się

Facebook Linked In Golden Line

Publikacje

Bądź social & safeBądź social & safe29.08.2012

Media społecznościowe to miejsce, w którym udostępniamy ogromne ilości informacji. Często z własnej, nieprzymuszonej woli. Kiedyś takie informacje byłyby bezcenne dla służb bezpieczeństwa, dziś większość z nich jest bezcenna dla marketerów i… przestępców.  Czytaj więcej »

Branża budowlana tonie w długach Branża budowlana tonie w długach 28.08.2012

Rośnie zadłużenie branży budowlanej. W porównaniu do ubiegłego roku liczba firm z tego sektora notowanych w Krajowym Rejestrze Długów wzrosła o 23%. Ich zadłużenie to już prawie 400 milionów złotych. Czytaj więcej »

Polskie firmy masowo nie płacą fakturPolskie firmy masowo nie płacą faktur21.08.2012

  To już nie jest tylko przykry incydent ani jednostkowa sytuacja. Jak wynika z informacji Krajowego Rejestru Długów, już co czwarta polska firma nie płaci swoich należności. – To pewien trend, który wynika nie tylko z sytuacji gospodarczej. Brak płatności często ma podłoże psychologiczne – alarmują specjaliści. Przedsiębiorcy niekorzystnie widzą przyszłość swoich firm i sytuację w kraju, chcą oszczędzać i zabezpieczać się i dlatego... nie regulują swoich zobowiązań. Po terminie płaconych jest więcej niż 30% wszystkich rachunków, a czas trwania spłaty to już ponad 4 miesiące! Czytaj więcej »

Człowiek najsłabszym ogniwem w systemie zabezpieczeńCzłowiek najsłabszym ogniwem w systemie zabezpieczeń20.08.2012

Niezależnie od technicznego zaawansowania wyposażenia obiektów w systemy ochrony, człowiek jest zawsze najsłabszym ogniwem każdego systemu bezpieczeństwa.  Czytaj więcej »

Uważaj na tego wirusa! Chroń swój komputerUważaj na tego wirusa! Chroń swój komputer17.08.2012

W maju br. hakerzy podszywając się pod policję, rozsyłali wirusa, który blokował dostęp do komputera, a za usunięcie blokady żądali 500 złotych. Czytaj więcej »

Komunikacja kryzysowa Michała Tuska: błąd za błędemKomunikacja kryzysowa Michała Tuska: błąd za błędem14.08.2012

Według Łukasza Mężyka z portalu 300polityka.pl Michał Tusk w sprawie współpracy z OLT złamał prawie wszystkie zasady dotyczące komunikacji kryzysowej. Syn premiera pozwolił bowiem, aby wiadomość o pracy dla linii lotniczych dała początek „serialowi śledczemu”. Nie stałoby się tak, gdyby już na samym początku ujawnił wszystkie informacje i dokumenty na ten temat. Czytaj więcej »

Firmowa papierologiaFirmowa papierologia25.07.2012

W działalności każdej firmy ogarnia nas wszechobecna „papierologia”. Handlowcy biegają z formularzami zamówień do podpisu przez przełożonych, a dział logistyki zbiera parafki na listach przewozowych i CRM. Zjawisko to dotyka w szczególności instytucji średniej wielkości o dość dużej dynamice wzrostu. Czytaj więcej »

Jak wykryć nadużycia pracownicze?Jak wykryć nadużycia pracownicze?27.06.2012

  Praktycznie każda firma, bez względu na wielkość, branżę czy stopień organizacji systemu kontroli wewnętrznej, spotyka się z problemem nieetycznego działania pracowników. Oczywiście przypadki takie są zróżnicowane: od relatywnie nieszkodliwych – kopiowania książek na służbowych urządzeniach, do będących w istocie przestępstwami, np. wyprowadzanie środków pieniężnych z rachunku firmy. Gdzieś pomiędzy tymi skrajnościami znajduje się punkt (indywidualny dla każdej organizacji), od którego tego rodzaju przypadki powinny być starannie badane i analizowane.  Czytaj więcej »

Lato czasem łowów na przestępców korporacyjnychLato czasem łowów na przestępców korporacyjnych26.06.2012

Jednym z powszechnych sposobów odkrywania nadużyć w firmach jest ich ujawnienie w czasie, kiedy sprawa przebywa z różnych powodów poza firmą – może to być urlop, choroba czy też inna okoliczność życiowa. Niestety statystyki sposobów wykrywania nadużyć nie umieszczają takich zdarzeń w osobnej kategorii – zwykle można je znaleźć pod etykietką „przypadek”, „nadzór kierowniczy”, „audyt wewnętrzny” i wielu innych. Niemniej jednak osoby zajmujące się na co dzień tematyką przestępczości korporacyjnej doskonale wiedzą, że w okresie letnich wakacji ich szanse na ujawnienie nieprawidłowości znacząco wzrastają. Czytaj więcej »

Podsumowanie LOGISTICS 2012Podsumowanie LOGISTICS 201212.06.2012

  Tegoroczny Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2012,  który odbył się 16-18 maja w Poznaniu jest jedenastą edycją spotkań przedstawicieli świata logistyki w Europie Środkowo – Wschodniej. Zorganizowana przez Instytut Logistyki i Magazynowania konferencja od kilkunastu lat stanowi miejsce podejmowania ważnych zagadnień, wymiany doświadczeń i inicjatyw czy też rozmów biznesowych. Czytaj więcej »

 

Partnerzy