Polecamy

Przyłącz się

Facebook Linked In Golden Line

Publikacje

Podsumowanie SECUREX 2012 pod patronatem BSMPodsumowanie SECUREX 2012 pod patronatem BSM02.05.2012

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX 2012 były przede wszystkim miejscem podejmowania ważnych zagadnień, biznesowych rozmów oraz wymiany doświadczeń. W tym roku patronat objęli: Minister Gospodarki, Minister Spraw Wewnętrznych, Prezes Związku Banków Polskich oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.  Czytaj więcej »

Metoda na klonaMetoda na klona26.04.2012

W ogólnym tłumaczeniu „klon” oznacza identyczną kopię danego organizmu. Czy jednak takie zjawisko może dotyczyć także organizacji czy firmy? Niestety tak i jest to w dodatku zjawisko ostatnio bardzo  powszechne, zwłaszcza w świecie przestępczym. Czytaj więcej »

Zapotrzebowanie na informacje w biznesie w czasie kryzysuZapotrzebowanie na informacje w biznesie w czasie kryzysu25.04.2012

Zapotrzebowanie na informacje możliwe do ustalenia przez wywiadownie gospodarcze stale rośnie. Rośnie również świadomość polskich firm, iż nawet jedna nietrafiona transakcja handlowa może doprowadzić do utraty płynności finansowej a nawet do bankructwa. Czytaj więcej »

Wywiad made in PolandWywiad made in Poland13.04.2012

W Polsce - tak jak w krajach zachodnich - również funkcjonuje wywiad gospodarczy. Korzystają z niego zarówno firmy krajowe - chcące zmaksymalizować efektywność i ograniczyć ryzyko, jak i firmy zagraniczne - chcące wkroczyć na nasz rynek z doskonałym rozeznaniem. Czytaj więcej »

Biznesowe 007 - czyli parę słów o wywiadzie gospodarczymBiznesowe 007 - czyli parę słów o wywiadzie gospodarczym11.04.2012

Informacja jest wszędzie: jest nią rozkład jazdy autobusu, wynik ostatniego meczu reprezentacji Polski, zwykły znak drogowy, czy np. plotka dotycząca ludzi biznesu. Wszechobecność oraz powszechność danych, sprawia iż często jesteśmy wręcz nimi przesyceni. W tym chaosie – nazwanym „szumem informacyjnym”- często ciężko jest nam ocenić, co jest prawdą, a co tylko pogłoską, co jest przydatnym faktem, a co tylko zbędną informacją.    Czytaj więcej »

Nie bądź ofiarą stalkingu!Nie bądź ofiarą stalkingu!30.03.2012

Złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie czy prześladowanie. Wielu z nas, w mniejszym czy większym stopniu, spotkało się z tymi zjawiskami w swoim życiu. Dręczące telefony, niepożądane smsy, czy niechciane prezenty to typowe przykłady czynów związanych ze zjawiskiem o nazwie „stalking”. Czytaj więcej »

Współpraca – klucz do bezpieczeństwa Euro 2012Współpraca – klucz do bezpieczeństwa Euro 201229.02.2012

Martinem Jäggim – szefem projektu Bezpieczeństwo UEFA EURO 2008 w Szwajcarii – rozmawia Grzegorz Liszczyk. Współpraca: Kordian Kuczma Czytaj więcej »

Zawód: detektywZawód: detektyw28.02.2012

Ciemne okulary, długi płaszcz, najlepiej kapelusz i lupa. Właśnie tak, każdy z nas wyobraża sobie detektywa. Jednak jaka jest rzeczywistość? Czy detektywem może zostać każdy? Czy do tego potrzebne jest ukończenie szkoły wyższej? Oto w pigułce odpowiedzi na podstawowe pytania dla kandydata na detektywa. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo haseł – manager KeePass Password SafeBezpieczeństwo haseł – manager KeePass Password Safe27.02.2012

Dostęp do poczty i praktycznie wszystkich serwisów czy portali w Internecie jest chroniony hasłem. Istnieje więc potrzeba zapamiętania hasła do wielu różnych stron.  Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo sieci Wi-FiBezpieczeństwo sieci Wi-Fi24.02.2012

Sieci Wi-Fi wkroczyły w nasze życie. Są w domach, firmach, restauracjach. Możemy z nich korzystać za pomocą laptopa, telefonu czy tabletu. Dostęp do Internetu jest coraz łatwiejszy. Ale czy korzystając z sieci Wi-Fi zawsze jesteśmy bezpieczni? Czytaj więcej »

 

Partnerzy