Polecamy

Przyłącz się

Facebook Linked In Golden Line

Publikacje

Jedna z przyczyn zadłużenia PolakówJedna z przyczyn zadłużenia Polaków23.02.2012

Z roku na rok w Polsce w rejestrach dłużników spotyka się coraz to większe liczby. Nie chodzi tu tylko o ilość długów w naszym kraju, ale o wiek dłużnika. Zarówno jedne jak i drugie cyfry są coraz wyższe. Jak to się dzieje? Najczęściej pozycje na listach zajmują seniorzy finansujący zakupy dzieci. Czytaj więcej »

Dyrektorze! Bądź czujny!Dyrektorze! Bądź czujny!17.02.2012

Polskie firmy tracą każdego roku spore sumy pieniędzy, wcale nie dlatego, że ich działalność jest mało efektywna. Powodem są pracownicy, a raczej ich nieuczciwe postępowanie z firmowym mieniem. Dlaczego Polacy zajmują czołowe miejsce w rankingu pracowniczych kradzieży? Dlaczego pracownik nie docenia ciepłej posady? Jak to się dzieje, że ‘zaufana’ pani Ela czy posłuszny pan Waldek kradną w miejscu zatrudnienia? Czytaj więcej »

Transakcje karuzelowe kuszą przestępcówTransakcje karuzelowe kuszą przestępców13.02.2012

Polski system podatkowy jest dość skomplikowany. Jedną z bardziej kontrowersyjnych kwestii z nim związanych jest wyłudzanie podatku od towarów i usług, tzw. podatku VAT przy wykorzystaniu transakcji karuzelowych. Czytaj więcej »

Komputerowi giganci a służby USA, czyli jak zbiera się dane obywateli UEKomputerowi giganci a służby USA, czyli jak zbiera się dane obywateli UE10.02.2012

Po tym, jak Microsoft przyznał się do tego, iż przekazuje amerykańskim służbom dane Europejczyków, pojawiły się pytania o to, czy podobnie działa drugi z pary największych komputerowych gigantów – Google. Odpowiedź była taka, jakiej się obawiała większość obywateli Starego Kontynentu. Google przyznało już wcześniej, iż zmuszone jest do regularnego przekazywania wielkich ilości danych o swoich użytkownikach amerykańskim służbom, niezależnie od tego, czy dane były przechowywane kiedykolwiek na terenie USA, czy nie.  Czytaj więcej »

Crisis management w branży spożywczej12.01.2012

OPIS PROBLEMU SYTUACJI KRYZYSOWYCH W PRZEDSIĘBIORSTWACH BRANŻY SPOŻYWCZEJ WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO Czytaj więcej »

Zarządzanie kryzysem i sytuacjami problemowymiZarządzanie kryzysem i sytuacjami problemowymi12.01.2012

Podstawowym obowiązkiem i potrzebą dobrego managera jest umiejętność zarządzania sytuacjami problemowymi. Codziennie, prezesi, dyrektorzy, kierownicy podążają do pracy zastanawiając się jaki dziś nowy problem pojawi się w ich organizacji. Czy znów ich zaskoczy, czy dadzą sobie z nim radę i jak odbije się on na wynikach i funkcjonowaniu firmy. Wymogiem rozwijającej się firmy jest system zarządzania sytuacjami problemowymi, który pozwala na identyfikację wszelkich sił, które mogą mieć znaczny wpływ na firmę. Brak takiego systemu naraża naszą organizację na zaistnienie kryzysu. Czytaj więcej »

Metody zbierania informacji o konkurencjiMetody zbierania informacji o konkurencji11.01.2012

Polski rynek spożywczy jest na etapie nasilającej się konkurencji oraz działań zmierzających do stopniowej konsolidacji. Zjawiska ten wymagają od przedsiębiorstw opracowania strategii konkurencji, która umożliwi im osiągnięcie optymalnego modelu biznesowego opartego na wiedzy i informacjach z otoczenia gospodarczego. Czytaj więcej »

Nadużycia gospodarcze - kradzieże składników majątkuNadużycia gospodarcze - kradzieże składników majątku09.01.2012

Nadużycia gospodarcze dotykają praktycznie wszystkie firmy w Polsce. Ich skutki mają wymierny charakter określony dodatkowymi kosztami ponoszonymi przez firmę, a także dodatkowymi konsekwencjami z nimi związanymi (np. strata wizerunku, obniżenie motywacji, nieefektywna kultura organizacyjna). Dokładny poziom tego zjawiska w realiach Polski nie został jeszcze szczegółowo zbadany. Można jednak domniemać, iż ze względów kulturowych i historycznych poziom patologii szerzących się w firmach jest znacząco wyższy, niż ma to miejsce na zachodzie Europy. Czytaj więcej »

Etyka zawodu infobrokeraEtyka zawodu infobrokera03.01.2012

 Etyka to dział filozofii zajmujący się badaniem moralności, w przypadku tego opracowania posługiwać się będę trafniejszego określeniem deontologia. Najstarszą deontologią jest wprowadzony przez Hipokratesa kodeks postępowania lekarzy. Czytaj więcej »

Central-Eastern Europe Fraud and Corruption ConferenceCentral-Eastern Europe Fraud and Corruption Conference17.11.2011

Szanowni Państwo, Z największą przyjemnością zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowej konferencji: "Central-Eastern Europe Fraud and Corruption Conference"®, która odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2011 r. w Warszawie, w hotelu Sofitel Victoria. Czytaj więcej »

 

Partnerzy