MBA Sport Sp. z o.o.

  • Telefon: Nadarzyn
  • WWW: https://mbasport.pl/
  • Miejscowość: Nadarzyn
  • Adres: Kwitnąca 10
  • Kod pocztowy: 05-830

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Place zabaw dla przedszkoli czy żłobków powinny stanowić bezpieczne, atrakcyjne wizualnie miejsce do twórczych gier i rozwijania dziecięcej wyobraźni. Aby zachować oba te wytyczne, trzeba dobrze przemyśleć wszystkie kwestie związane zarówno z nawierzchnią, jak i kolorystyką i zastosowanymi atrakcjami, z których maluch może skorzystać.

Obecnie dostępne oferty gotowych konstrukcji na place zabaw to dobra opcja, by zamówić kompletny zestaw elementów od certyfikowanych dostawców. Zazwyczaj są one proponowane w wywołującej zachwyt małego odkrywcy formie, gdzie huśtawki, zjeżdżalnie czy inne możliwości zabawy są wkomponowane w spójną, efektowną strukturę, na przykład statku pirackiego, postaci zwierzątka lub domku.

Prostota zamówienia konstrukcji placu zabaw to duży plus, jednak taka przestrzeń nie spełni w pełni zasad bezpieczeństwa, jeśli będzie ustawiona na nieprzygotowanym gruncie. Odpowiednia nawierzchnia pozwoli uniknąć wielu wypadków, jak otarcia, stłuczenia czy nawet złamania u maluchów. Dziecko podczas zabawy jest nieprzewidywalne, chce poznać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Upadek czy znalezienie się w niebezpiecznej sytuacji to często kwestia jednej sekundy, a przy całej gromadce dzieci znajdującej się na placu zapobiegnięcie zranieniu często po prostu nie jest możliwe.

Wielu dyrektorów placówek oświatowych zapewniających opiekę kilkulatkom często zapomina o kwestii odpowiedniego utwardzenia placu zabaw lub też stosuje do tego nieodpowiednie komponenty. Nierzadko podłożem jest po prostu goła ziemia, która podlega wpływom oddziaływania pogody, w tym nie jest zdatna do użytku podczas opadów deszczu. Popularnym jest też wykorzystanie piasku, który jednak utrudnia poruszanie się po nim, a rozwiewany przez wiatr, wymaga stałego dowożenia i dalszych inwestycji.

Zapewniającym bezpieczeństwo podłożem są płyty gumowe na place zabaw. Asortyment ten jest dostępny na stronie mbasport.pl. Dostawca chętnie udzieli wszelkich odpowiedzi osobom zainteresowanym tego typu rozwiązaniem. Wiele cennych informacji można znaleźć pod podanym linkiem.

Dodano: 22-03-2021
Autor: Anna Głowacka
Źródło:
https://mbasport.pl/technologia/bezpieczne-nawierzchnieDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: