Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni

  • Telefon: 11 958 685
  • WWW: http://osrgdynia.pl
  • Miejscowość: Gdynia
  • Adres: Skwer Kościuszki 13
  • Kod pocztowy: 81-370

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Na szkolenia ITR składa się szereg przydanych zagadnień zwiększających bezpieczeństwo załogi przebywającej na statkach lub innych jednostkach pływających. Obejmują one tematy związane ze wzywaniem pomocy na morzu, rodzajem zagrożeń, ratowaniem życia czy wdrażaniem odpowiednich technik ewakuacyjnych. Szkolenia te składają się z teorii i praktyki. Oznacza to, że zainteresowani uczestniczą w wykładach prowadzonych przez kompetentnych specjalistów oraz zajęciach przeprowadzanych na poligonach, basenach lub zbiornikach otwartych.

Przydatne informacje na temat tego typu zajęć zaprezentowano na stronie osrgdynia.pl. Jej założycielem jest ośrodek szkoleniowy powstały w 1984 roku, który cieszy się wieloma rekomendacjami pochodzącymi od dotychczasowych klientów. Placówka ta oferuje profesjonalne kursy kierowane do osób planujących rozpocząć pracę na statkach. Wszystkie z nich kończą się otrzymaniem certyfikatów ważnych przez 5 lat, które są wystawiane przez Urząd Morski. Stanowią one potwierdzenie, że dana osoba została przeszkolona i poznała indywidualne techniki ratunkowe zgodne z aktualnymi przepisami.

Program zajęć jest zróżnicowany i obejmuje między innymi rozróżnianie typów zagrożeń, posługiwanie się najlepszymi środkami ratunkowymi czy używanie materiałów pirotechnicznych w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Kurs ITR daje szansę poznania prawidłowych zachowań podczas awaryjnego opuszczania statku i przebywania w wodzie lub na tratwie ratunkowej.

Dzięki temu ośrodkowi kursanci dowiadują się o zasadach przetrwania rozbitków, organizowaniu akcji poszukiwawczych i nie tylko. Na uwagę zasługuje także część praktyczna dająca możliwość sprawdzenia nabytej wcześniej wiedzy. Firma zapewnia profesjonalizm na każdym etapie współpracy, wsparcie wykwalifikowanych instruktorów oraz miłą atmosferę w trakcie zajęć. Prowadzący to osoby kompetentne i komunikatywne, które przekazują informacje w sposób jasny i zrozumiały. Koncentrują się oni na zasadach BHP, omawianiu przepisów międzynarodowych czy poprawnych technikach reanimacji.

Dodano: 16-06-2021
Autor: Anastazja Wilk
Źródło:
http://osrgdynia.pl/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: