BMWsklep.pl

  • Telefon: 515148839
  • WWW: https://bmwsklep.pl/
  • Miejscowość: Poznań
  • Adres: Obornicka 235
  • Kod pocztowy: 60-650

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Posiadanie fotelika dziecięcego w samochodach, w których przewożone są dzieci, jest obowiązkowe we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej. Należy dopasowywać je przede wszystkim do wzrostu malucha i jego aktualnej wagi, co zapewni mu maksimum bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Brak tego typu akcesoriów w aucie wiążę się z ryzykiem otrzymania mandatu. Dziś producenci oferują rozmaite modele w wielu wariantach kolorystycznych oraz kształtach, które są nie tylko wytrzymałe, ale i wygodne dla użytkowników. Firmą sprzedającą podobne produkty jest P.H. Smorawiński, czyli doskonale wyposażony sklep internetowy kierujący ofertę do posiadaczy pojazdów marki BMW. Każdy fotelik samochodowy znajdujący się w asortymencie ma stosowne atesty, dzięki czemu jego użytkowanie jest bezpieczne. Są one także kontrolowane pod kątem zgodności z aktualnie obowiązującymi normami międzynarodowymi.

Niemowlaki powinny być przewożone w fotelikach zaliczanych do kategorii 0+, które wytrzymują obciążenie wynoszące 13 kilogramów. Należy umieszczać je tyłem do kierunku jazdy, co zwiększy ich bezpieczeństwo podczas jazdy. Pozycja ta chroni również przed swobodnym opadaniem głowy w razie gwałtownego hamowania. Niektóre modele posiadają dodatkowe wkładki redukcyjne w formie wałków lub poduszek, które przekładają się na zwiększony komfort dziecka. Bez trudu dopasowują się do kształtu ciała i są zdrowe dla kręgosłupa. Klienci cenią sobie szczególnie wielofunkcyjne konstrukcje, które po wyjęciu z pojazdu są używane w formie nosidełek.

Innym rodzaje fotelików są te mogące przewozić nieco starsze dzieci, przykładowo ważące 25 kilogramów. Montuje się je za pomocą kilkupunktowych pasów samochodów lub dodatkowych złączeń, co wpływa na ich stabilność. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modeli z możliwością regulacji oparć, dzięki czemu dziecko może przebywać w pozycji siedzącej lub leżącej. Zainteresowaniem cieszą się także foteliki z uchwytami i prowadnicami, które ułatwiają zapinanie pasów.

Na tym jednak wybór opisywanych produktów się nie kończy, ponieważ na rynku występują modele obrotowe. Przydają się one osobom chcącym zmieniać pozycję dziecka względem kierunku jazdy, a wszystko to bez konieczności demontażu i ponownego montażu. To użyteczne akcesoria nieocenione podczas gwałtownego hamowania lub innych niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Dodano: 30-12-2021
Autor: Franciszek Lis
Źródło:
https://bmwsklep.pl/produkt/oslona-oparcia-fotela-i-podkladka-pod-fotelik-dzieciecy/
https://pl.wikipedia.org/wiki/BMW


Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: