AGROWIEC

  • Telefon: 748194045
  • WWW: https://agroopony.eu
  • Miejscowość: Ziębice
  • Adres: Starczówek 88a
  • Kod pocztowy: 57-220

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Koszt prowadzenia wielkoobszarowego gospodarstwa rolnego nie jest mały. Każdego roku właściciel musi poczynić znaczne inwestycje w postaci zakupu rozsady i środków ochrony roślin. Sporo wydatków ponoszonych jest także w zakresie doposażenia potrzebnych do prac polowych maszyn oraz sprzętu rolniczego, a także ich serwisowania. 

Rozwiązaniem dla rolników dysponujących ograniczonym budżetem jest nabycie części używanych, które mimo to nadal są w dobrym stanie technicznym i mogą być bezproblemowo użytkowane. Atutem takiej opcji jest z pewnością znacznie niższa cena. Oszczędności w tym zakresie można przeznaczyć na inne, niezbędne opłaty lub zakupy. Biorąc pod uwagę eksploatację maszyn, zwłaszcza w sezonie wiosenno - letnim, warto mimo wszystko się upewnić, że asortyment, nawet jeśli pochodzi z drugiej ręki, jest jednak dobrej jakości. W tym celu należy zaopatrywać się w opony tylko u sprawdzonych dostawców.

Sprzedaż używanych opon do ciągników rolniczych prowadzi firma AGROWIEC Remigiusz Weżgowiec. Jego kadra zaprasza do zapoznania się z przygotowaną ofertą obejmującą także modele fabrycznie nowe, gdyż dostawca proponuje ceny hurtowe za przedstawione na stronie wersje. Analizując koszty nowej i używanej opony, właściciel gospodarstwa może dojść do wniosku, że nie jest on znaczny i warto nieco więcej zainwestować, by cieszyć się nowym nabytkiem pozwalającym na bezstresowe przeprowadzenie prac polowych. Warto też pamiętać, że dopiero co wyprodukowana opona może okazać się inwestycją na dłużej niż tańsza używka. 

Bez względu na ilość posiadanych środków finansowych warto corocznie przeprowadzać weryfikację stanu technicznego posiadanych zasobów opon oraz na bieżąco wymieniać te, które z uwagi na znaczne wyeksploatowanie nie nadają się już do użytku. Mowa tutaj przede wszystkim o ogumieniu zakładanym na koła traktorów i ciągników, które są wykorzystywane niemal przez cały rok do różnego rodzaju prac. Ich koła wymagają więc znacznie częstszych prac serwisowych oraz wymiany poszczególnych elementów niż na przykład opony w wykorzystywanych okresowo sprzętach rolniczych. 

Monitoring opon należy też przeprowadzać podczas przeprowadzania prac na terenach stanowiących spore wyzwanie dla ogumienia, na przykład w lasach czy na polach zlokalizowanych na trudno dostępnych wzniesieniach. 

Dodano: 13-06-2022
Autor: Krystian Mazurek
Źródło:
https://agroopony.eu/opony/rolniczeDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: