Orthosport

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Dla wielu rodziców zmiany zachodzące w ciele dzieci, zwłaszcza w okresie szybkiego wzrostu, jak chociażby w wieku wychodzenia z niemowlęctwa, mogą wydać się niepokojące. Często powodem obaw są nie tylko własne obserwacje, ale także porównywanie stopnia rozwoju własnego malucha z poziomem ruchliwości czy wzrostu innych dzieci. Bez względu na przyczynę warto rozwiać swoje wątpliwości, udając się do specjalisty. 

Zaniedbanie pewnych kwestii, jak chociażby ignorowanie niechęci dziecka do podjęcia próby raczkowania, a potem chodzenia, może okazać się poważnym problemem. Niektórzy rodzice świadomie dają maluchowi czas, postępując według zasady, że każde dziecko nabywa tego typu umiejętności we własnym tempie i nie należy go pospieszać. Z drugiej strony brak nawet chęci podjęcia wysiłku przez potomka może oznaczać rozwój nierzadko groźnej choroby stawów lub też być jednym z pierwszych objawów autyzmu dziecięcego. Nawet pomimo przekonania, że dziecku po prostu należy pozwolić rozwijać się samodzielnie, warto w pierwszych miesiącach życia wykonać badanie USG stawów biodrowych. Dla dzieci nie jest to zabieg, który boli czy wywołuje dyskomfort. Zwykle trwa bardzo krótko. Aby się na niego zapisać, można poprosić o skierowanie pediatrę, jednak należy pamiętać, że może on wyznaczyć dość odległy termin. Lepszą opcją jest znalezienie prywatnego ośrodka. W Szczecinie takie badanie wykonują pracownicy podmiotu leczniczego należącego do firmy Orthosport s.c. Rękawek Karaczun. 

W przypadku, gdy USG wykaże jakiekolwiek nieprawidłowości, można skorzystać z opieki lekarzy ośrodka, gdyż jednym z zakresów jego działalności jest również ortopedia dziecięca. Kadra przeprowadza leczenie także niemowląt.

Dodano: 02-07-2022
Autor: Franciszek Lis
Źródło:
https://www.orthosport.pl/doctors_category/usg-stawow-biodrowych-noworodkow-i-niemowlat/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: