TDM Tarasy drewniane Dorota Maciejewska, Krzysztof Maciejewski Spółka cywilna

  • Telefon: 600 802 002
  • WWW: https://tdmtarasy.pl/
  • Miejscowość: Pszczew
  • Adres: Żwirowa 11
  • Kod pocztowy: 66-330

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Budowa tarasu to kosztowne i czasochłonne przedsięwzięcie, dlatego też warto dobrze przemyśleć decyzję i wybrać dobrej jakości materiał oraz doświadczonych fachowców, którzy zajmą się montażem.

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę, jest gatunek drewna. Poza walorami estetycznymi deski powinny być trwałe, odporne na niekorzystne warunki pogodowe oraz różnego typu uszkodzenia, ścieranie. Wśród szczególnie polecanych surowców, które często są wykorzystywane do tworzenia zewnętrznej architektury, znajduje się modrzew syberyjski. Czy to dobry pomysł?

To drzewo iglaste rośnie w surowych warunkach klimatycznych, więc charakteryzuje się dużą gęstością (600 kg/m3), co sprawia, że jest trwałe i wyjątkowo dobrze radzi sobie z klimatem panującym na terenie Polski. Jego żywotność jest trzykrotnie większa w stosunku do sosny, świerku czy modrzewia europejskiego. Taras wykonany z tego drewna wytrzymuje około 20 lat w przypadku architektury bez zadaszenia. Dach chroni drewno przed nadmiernym nasłonecznieniem i deszczem, co przedłuża jego żywotność. Gdy deska znajduje się bezpośrednio na ziemi bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia, może wytrzymać od 5 do 15 lat. Poprawnie zamontowany taras, który jest regularnie konserwowany odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi, może przetrwać nawet 50 lat.

Drzewo ma gęste usłojeniem oraz miodową lub brunatno-czerwoną barwę. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią naturalny wygląd drewna. Pod wpływem oddziaływania promieniowania słonecznego i osiadania pyłów zmienia kolor na srebrzysto-szary. W celu ochrony koloru i uwydatnienia struktury drewna warto regularnie olejować powierzchnie desek.

Aby modrzew syberyjski na tarasie prezentował się estetycznie i był trwały, należy zamówić deski w sprawdzonej firmie. Przedsiębiorstwo TDM funkcjonuje w branży od lat i może się pochwalić setkami zadowolonych klientów. Asortyment zawiera najwyższej klasy deski o doskonałych parametrach. Z pewnością ważną informacją dla wielu osób będzie fakt, że podmiot oferuje kompleksowe usługi montażowe. Wycena jest bezpłatna. Klient może przesłać swoje wymagania poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej, a pracownicy firmy przygotują kosztorys. Poza tym klienci mogą skorzystać z konsultacji z wysoko wykwalifikowanym fachowcem.

Dodano: 14-08-2022
Autor: Ignacy Sikorski
Źródło:
https://tdmtarasy.pl/oferta/tarasy-drewniane/modrzew-syberyjski-taras/wlasciwosci-modrzewia-syberyjskiego/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Modrzew_syberyjski


Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: