BHP-FORNIRE s.c.

  • Telefon: +48 698 521 590
  • WWW: https://kursbhp.com/
  • Miejscowość: Oświęcim
  • Adres: Zagrodowa 67
  • Kod pocztowy: 32-600

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Obecnie obowiązek udzielania pomocy ofiarom wypadków lub innych zdarzeń losowych jest regulowany prawnie. Osoby, które nie pomogą poszkodowanym, mogą otrzymać nawet karę pozbawienia wolności. Warto pamiętać, że podjęcie jakiegoś działania mającego na celu ratowanie zdrowia lub życia to także wymóg moralny. Aby podjęte czynności były efektywne, konieczne są nie tylko chęci. Przyda się również odpowiednia wiedza teoretyczna oraz praktyczna. Umiejętności wykonywania masażu serca, zabezpieczenia kończyn po rozmaitych urazach czy ustawianie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej można nabyć, zapisując się na specjalny kurs.

Udział w takim szkoleniu jest szczególnie zalecany nauczycielom. Z racji wykonywanego zawodu stoją oni na straży nie tylko zdolności intelektualnych dzieci, ale również ich bezpieczeństwa. Odpowiadają za nie prawnie i cywilnie. Ilość wypadków w placówkach nauczania (na każdym poziomie) z uwagi na mnogość wychowanków oraz możliwe scenariusze wypadków jest bardzo duża. Obowiązkiem kadry pedagogicznej jest niwelowanie zagrożeń oraz pomoc osobom, które ucierpiały w danej sytuacji losowej, a jeśli to konieczne, wezwanie też odpowiedniej opieki lekarskiej.

Kurs pierwszej pomocy dla nauczycieli powinien być stałym punktem przygotowań o każdego roku szkolnego. Jego organizacja nie jest problematyczna. W zależności od wielkości kadry można podzielić pracowników na kilka grup (spotkania z mniejszą ilością uczestników są bardziej efektywne) oraz zatrudnić kompetentną osobę do poprowadzenia szkolenia. Swoje usługi w tym zakresie poleca firma BHP-FORNIRE s.c.

Skorzystanie z powyższej oferty to możliwość uczestnictwa w spotkaniu, na którym poznaje się teorię oraz praktykę ratowania zdrowia i życia u osób w każdym wieku, także dzieci. Wykładowca uczy też, w jaki sposób przeprowadzić czynności resuscytacyjne u niemowląt, więc na taki kurs mogą też zapisać się opiekunki dziecięce pracujące na co dzień w żłobkach oraz punktach dziennej opieki dla wychowanków w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Firma działa na rynku jako certyfikowany realizator szkoleń. Po ich ukończeniu każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie, które stanowi uzupełnienie jego akt osobowych, może być także przedstawiane podczas kontroli IP. Dokumentem tym można się posiłkować, aplikując na dane stanowisko.

Dodano: 05-10-2022
Autor: Franciszek Lis
Źródło:
https://kursbhp.com/szkolenie/szkolenie-pierwszej-pomocy-online-nauczycieliDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: