Modern Dent Prywatny Gabinet Stomatologiczny Marcin Musialik

  • Telefon: 794903732
  • WWW: https://moderndent.pl/
  • Miejscowość: Stalowa wola
  • Adres: Popiełuszki 2
  • Kod pocztowy: 37-450

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Regularne wizyty u dentysty są ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Kontrole dentystyczne pomagają utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej i zapobiegają próchnicy. Do specjalisty należy umówić się również przy zaobserwowaniu zmian mogących wskazywać na występowanie stanu zapalnego. Odpowiednio wczesna reakcja pozwala uniknąć poważnych problemów z uzębieniem, a także dolegliwości bólowych i wysokich kosztów leczenia.

Na stronie internetowej moderndent.pl został opisany dentysta w Stalowej Woli, który wykonuje usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wśród nich znajduje się między innymi odbudowa kości. Jest to zabieg, którego celem jest naprawa kości szczęki. Często stosuje się go w połączeniu z innymi metodami leczenia stomatologicznego, w tym wypełnieniami i koronami. Odbudowa kości jest konieczna w leczeniu złamanych lub wyszczerbionych zębów. Zabieg polega na usunięciu z jamy ustnej uszkodzonej części zęba lub kości i zastąpieniu ich zamiennikami wykonanymi ze sztucznych materiałów, takich jak na przykład tytan. Z tego samego materiału produkuje się również implanty stomatologiczne. Jest to doskonała opcja uzupełnienia brakujących zębów. Tytan to metal, który odznacza się wytrzymałością i biokompatybilnością. Dzięki temu jest mniej podatny na uszkodzenia niż inne materiały stosowane w stomatologii, takie jak złoto czy biały plastik. Implanty tytanowe są umieszczane w kości szczękowej przez chirurga szczękowego za pomocą specjalistycznych narzędzi na szczycie istniejących zębów. Założenie jednego implantu trwa około godziny.

W ofercie wspomnianego wykładu znajdują się również usługi z zakresu leczenia kanałowego, skalingu oraz wybielania zębów. Przed przeprowadzeniem zabiegu odbywa się szczegółowy wywiad z pacjentem. Następnie specjalista ustala dostępne opcje leczenia, aby wspólnie z chorym wybrać najlepiej dostosowaną opcję. Po wykonaniu zabiegu pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące dalszego postępowania, w tym między innymi w zakresie utrzymywania higieny jamy ustnej.

Dodano: 25-10-2022
Autor: Roksana Szymańska
Źródło:
https://moderndent.pl/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: