PHU Jan Dudek Woodbuy

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Stomatologia to kierunek dostępny na wielu polskich uczelniach medycznych. Niestety, aby otrzymać wymarzony indeks, należy spełnić określone wymogi. Przede wszystkim trzeba pochwalić się dobrym wynikiem na maturze z takich przedmiotów jak biologia i chemia. W sytuacji, gdy egzamin dojrzałości nie pójdzie po myśli maturzysty, musi on liczyć na szczęście lub też poprawiać osiągnięty rezultat w kolejnym roku i wtedy ponownie przystępować do rekrutacji. Jest to spora strata czasu, tym bardziej jeśli niewystarczająca liczba punktów wynika nie z braku wiedzy, ale stresu bądź niedopasowania do klucza.

Alternatywą jest znalezienie uczelni, która nie respektuje wyników matur jako wiążących, natomiast stosuje inne metody weryfikacji kandydatów aspirujących do bycia wykwalifikowanymi dentystami. Stomatologię i medycynę po zaliczeniu egzaminu wstępnego w języku angielskim można studiować między innymi na Słowacji. Taką możliwość daje Uniwersytet Medyczny w Koszycach i Bratysławie. Przyjmuje polskich studentów, proponując studia stomatologiczne (płatne). Istnieje też opcja aplikowania na takie kierunki, jak medycyna oraz farmacja. Mogą z niej skorzystać nie tylko osoby z niedostatecznym wynikiem matury, ale też takie, które w życiu zawodowym chcą legitymować się dyplomem zagranicznej uczelni.

Informacje o ofercie wspomnianej uczelni można znaleźć online. W sieci dostępna jest też atrakcyjna propozycja pomocy dla maturzystów, którzy chcieliby rozpocząć naukę zawodu za granicą. Na stronie studiaslowacja.eu przedstawiono możliwości uzyskania wsparcia zarówno w przygotowaniu się do egzaminów wstępnych, jak i w organizacji życia studenckiego po pomyślnym przebrnięciu przez procedurę weryfikacyjną.

Dodano: 29-11-2022
Autor: Gabriel Krajewski
Źródło:
https://studiaslowacja.eu/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: