ELEKTRO-SILVER

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Przedsiębiorstwa zajmujące się budową energetycznych światłowodowych, teletechnicznych, gazowych czy sanitarnych sieci podziemnych często poszukują wykonawców specjalistycznych robót w zakresie przewiertów i przecisków pod różnymi przeszkodami. Dzięki współpracy z takimi firmami mogą wykonać instalację szybciej, sprawniej i taniej. Jest to także metoda korzystna dla środowiska, ponieważ ekosystem nie zostaje naruszony.

Innowacyjna technologia HDD (Horizontal Directional Drilling) jest coraz częściej wykorzystywana zarówno w terenach otwartych, jak i zabudowanych. Prace takie wykonuje łomżyńskie przedsiębiorstwo działające w branży od wielu lat, specjalizujące się m.in. w przewiertach o długości do 300 mb i średnicy otworów do 650 mm. Jest to firma podejmująca się realizacji najtrudniejszych zleceń dzięki wieloletniemu doświadczeniu i doskonale wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Ma także w swoim parku maszynowym nowoczesne, zaawansowane technologicznie wiertnice horyzontalne sterowane o różnej mocy i wielkości.

Do prac na niewielkich głębokościach wykorzystuje wiertnice Ditch Witch JT 5 i Vermeer D 10. Są to urządzenia sporej mocy, radzące sobie w ciasnych przestrzeniach, które można wykorzystać zarówno do budowy światłowodów, innych instalacji kładzionych na głębokości do 45 cm, jak i do wykonania przewiertów pod drogami w terenie zabudowanym, na przykład pod sieć wodno-kanalizacyjną. Do poważniejszych prac, gdzie konieczna jest większa moc, firma wykorzystuje wiertnice Ditch Witch JT 30 oraz Vermeer D20. Bez względu na wielkość i moc wszystkie te urządzenia mają elektroniczne sterowanie, dzięki czemu precyzyjnie omijają znajdującą się pod ziemią infrastrukturę. Są również bezpieczne dla fundamentów różnych obiektów, jak również dla korzeni drzew, dlatego roboty nimi mogą być prowadzone nawet na terenach chronionych przyrodniczo.

Firma Elektro-Silver realizuje różne zadania, o czym można się przekonać, odwiedzając jej stronę. Jest tam wiele zdjęć dokumentujących jej dotychczasową działalność. 

Dodano: 18-02-2023
Autor: Antoni Czarnecki
Źródło:
https://elektrosilver.pl/przewierty-sterowane/vermeer-d20/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: