Prodexpol

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Dąb jest synonimem wytrzymałości i elegancji. Z tego względu bywa wykorzystywany przez producentów podłóg. Tworzy się z niego parkiety, kładzione w obiektach mieszkalnych i komercyjnych, które wpasowują się w niemalże każdy styl aranżacyjny i sprawiają, że pomieszczenia prezentują się zjawiskowo. Podłogi tego typu są wolne od sztucznych substancji, mogących powodować problemy zdrowotne. Stanowią częsty wybór osób chcących żyć w nurcie eko i otaczać się biodegradowalnymi materiałami, poddawanymi procesowi recyklingu.

Deski dębowe występują w kilku odcieniach, co ułatwia dopasowanie ich do kolorystyki mebli lub dodatków znajdujących się w mieszkaniu. Wyróżniają się delikatnym rysunkiem sęków i są znacznie trwalsze w porównaniu do jesionu czy sosny. Znajdują zastosowanie w obiektach z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ nie ulegają zniszczeniom pod wpływem wysokich temperatur, a utrzymanie ich w czystości jest łatwe. Wystarczy co jakiś czas przetrzeć je mopem lub odkurzyć, by pozbyć się kurzu, pyłków bądź plam.

Każda z desek ma unikalny wzór, co oznacza, że nabywcy kupują jedyne w swoim rodzaju produkty. Można je zamówić w przedsiębiorstwie Prodexpol, oferującym deski z mocnego drewna, jakim jest dąb. Podłoga tego typu wycisza pomieszczenia, dlatego bywa kładziona w pokojach dziecięcych oraz sypialniach, a na dodatek nie przyciąga kurzu. Niejednokrotnie czynnikiem decydującym o ich wyborze jest legendarna trwałość. Parkiety dębowe są użytkowane przez pokolenia. Wykazują odporność na zniszczenia mechaniczne, co oznacza, że ich powierzchnia jest wolna od wgnieceń bądź zarysowań.

Proponowane podłogi nie płowieją pod wpływem promieniowania słonecznego i mogą być odnawiane w dowolnym momencie. Doskonale współgrają z innymi materiałami, takimi jak szkło, tworzywo sztuczne oraz beton architektoniczny i bez problemu dopasowują się do niewielkich nierówności posadzek. Deski dębowe można olejować przy użyciu wosków olejnych. Celem takiego działania jest wzmocnienie ich, zakonserwowanie oraz uchronienie przed wchłanianiem wilgoci, prowadzącej do pojawiania się grzybów.

Dodano: 27-03-2023
Autor: Franciszek Lis
Źródło:
https://www.prodexpol.pl/31,dab-natur-deska-podlogowa
https://artcorestudio.pl/news/jak-wybrac-podloge-drewniana
https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/jaka-podloge-wybrac-do-domu/3897/


Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: