CENTRUM UNITAS

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Kwestia korzystania z pomocy psychologicznej jest coraz lepiej znana ogółowi społeczeństwa, nieraz nawet z autopsji. Dzięki temu wiele osób potrzebujących takiego wsparcia faktycznie po nie sięga, nie wstydząc się już. Zwiększa się przy tym świadomość na temat tego, kiedy taka pomoc może się przydać.

Może być zaś ona bardzo szeroka. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, kiedy warto udać się do psychologa. Tego rodzaju specjaliści pomagają zarówno osobom uzależnionym czy mającym poważniejsze zaburzenia psychologiczne, jak i "tylko" cierpiącym na bezsenność, przeżywającym smutek czy np. niemogącym przystosować się do nowego miejsca zamieszkania. Ogółem można powiedzieć, że z pomocy psychologicznej warto skorzystać zawsze wtedy, gdy z jakimś problemem, kryzysem, nie można uporać się samodzielnie, przy czym dla wielu osób mogą to być bardzo różne sytuacje. Żadnego z problemów nie powinno się bagatelizować i to, co dla kogoś może wydawać się błahostką, dla innej osoby może być problemem zatruwającym życie - wbrew pozorom, dotyczy to nie tylko wrażliwej z oczywistych przyczyn młodzieży. Jeśli zatem ma się wątpliwości w tej kwestii i choćby podejrzewa się, że specjalista może pomóc, warto się do niego udać czy też zabrać do niego bliską osobę, konsultacja zawsze się przyda. Mogą to być zaś takie sytuacje jak trudności w związku, nieustanny stres, kłopoty ze snem, niemożność uporania się ze śmiercią bliskiej osoby, kryzys czy problemy w szkole bądź w grupie rówieśniczej - w przypadku nastolatków.

Konieczne jest przy tym, by wiedzieć, że problemy natury psychologicznej nie zawsze są w stanie zniknąć samodzielnie, znacznie częściej nawarstwiają się i mogą prowadzić do poważnych zaburzeń, a nawet chorób - przykładowo nieustanny stres, z którym nic się nie robi, jest częstą przyczyną rozwoju depresji czy nerwicy. Zaprezentowany na stronie centrumunitas.pl psycholog z Jeżyc dokładnie przyjrzy się sytuacji każdej osoby i wskaże najlepsze dla niej rozwiązania, na przykład zaleci psychoterapię.

Dodano: 03-10-2023
Autor: Marcin Szewczyk
Źródło:
https://www.centrumunitas.pl/psycholog-jezyceDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: