Gastro Masters Michał Pośnik

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Smaczny deser to bardzo ważny element każdej karty dań niezależnie od wielkości prowadzonego lokalu. Dobra lodziarka pozwala na serwowanie ulubionego przysmaku małych i dużych szybko i przy zachowaniu optymalnej kremowej konsystencji. Wybór odpowiedniego modelu może być jednak wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność urządzeń dostępnych na rynku. Jak więc dokonać właściwego zakupu?

Rodzaj maszyny do lodów

Pierwszym krokiem jest znalezienie rodzaju urządzenia dopasowany do potrzeb. Dostępne na rynku modele można podzielić na wersje:

  • z wbudowanym chłodzeniem — nie wymagają wcześniejszego zamrażania misy, ale są droższe;
  • bez chłodzenia — miska musi być wcześniej zamrożona, co wymaga starannego zaplanowania procesu przygotowania, ale sama maszyna do lodów jest tańsza.

Pojemność

Ilość porcji, które serwuje się każdego dnia, to kolejny czynnik, który należy uwzględnić przy wyborze.  W przypadku, gdy desery lodowe to jedynie drobna część oferty, zazwyczaj wystarcza model o pojemności od 1 do 1,5 litra.

Czas pracy

W profesjonalnej kuchni szybkość zawsze ma znaczenie. Warto pamiętać, że niektóre urządzenia mogą przygotować deser w ciągu 20 minut, inne potrzebują nawet godziny. 

Łatwość czyszczenia

Modele z prostą konstrukcją i łatwo zdejmowanymi częściami są łatwiejsze do czyszczenia. Warto również sprawdzić, czy elementy można myć w zmywarce.

Dodatkowe funkcje

Niektóre urządzenia oferują dodatkowe funkcje, takie jak programy do przygotowywania różnych rodzajów lodów (np. sorbetów) czy timery, które informują o gotowości deseru. Takie rozwiązania dają wiele dodatkowych możliwości wykorzystania maszyny

Osoby prowadzące restauracje, kawiarnie czy lodziarnie, które potrzebują sprzętu przeznaczonego do intensywnej eksploatacji, powinny zwrócić uwagę na rozwiązania od profesjonalnych dystrybutorów. Właśnie takie produkty czekają w ofercie dostępnej na stronie goga-gastro.pl. Właściciel portalu to uznany sklep działający na rynku od wielu lat. Ściśle współpracuje z najlepszymi polskimi i zagranicznymi markami, a korzystne umowy handlowe przekładają się na konkurencyjne ceny. W jego ofercie czeka kompletne wyposażenie nowoczesnej kuchni. Niezależnie od rodzaju serwowanego menu czy skali prowadzonej restauracji nawet najbardziej wymagający klienci z pewnością będą zadowoleni z warunków współpracy oraz proponowanych stawek.

Dodano: 29-09-2023
Autor: Nicole Nowakowska
Źródło:
https://www.goga-gastro.pl/category/chlodnicze-urzadzenia-automaty-do-lodowDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: