ALPI smaki

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Polacy coraz mocniej otwierają się na nowe składniki i kuchnie świata, wzbogacając swoje menu, a zwłaszcza - czyniąc je zdrowszym. Świadomość na temat zdrowego żywienia jest coraz większa, ale nie brakuje też osób, które chcą po prostu rozpieszczać swoje kubki smakowe. Do tego zaś niezbędne są wysokiej jakości produkty, albo gotowe, albo stworzone samodzielnie. Wiele z nich udowadnia, że można odżywiać się zdrowo, a jednocześnie smacznie i lekko.

Jednym z produktów, jakie obecnie święcą triumfy popularności, jest pasta sezamowa tahini, znana najbardziej jako składnik popularnego hummusu. Ta pasta z ciecierzycy i pasty sezamowej właśnie to niezwykle ważny element kuchni bliskowschodniej i przysmak uwielbiany przez wiele osób nad Wisłą. Hummus jada się jako dip do surowych warzyw czy jako dodatek do kanapek bądź sałatek, a najlepiej jest przygotowywać go samodzielnie. Oczywiście w sklepach, w tym w marketach, znaleźć można gotowy hummus, nieraz nawet z pokrojonymi warzywami, ale jego smak, świeżość i skład nie zawsze są takie, jak powinny być. Samodzielnie przyrządzenie go jest zaś łatwe, wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe składniki, jak cieciorka, najlepiej sucha, przeznaczona do gotowania, nie z puszki, i pasta sezamowa właśnie. Na ten ostatni składnik jednak trzeba uważać. Jego popularność sprawia, że także znaleźć można go np. w marketach, ale często obecne są w nim niepolecane dodatki, jak konserwanty czy sól. Czy to oznacza, że lepiej kupić sezam i pokusić się o samodzielne stworzenie takiej pasty? Na szczęście aż tak daleko zakrojone działania nie są konieczne, gdyż najwyższej jakości tahini znaleźć można w sklepie online na stronie basiabasia.pl. Jest ona stworzona na bazie najlepszych surowców i pozbawiona zbędnych dodatków, można zatem sięgać po nią bez obaw i, mając ugotowaną ciecierzycę, tworzyć pyszny hummus w zaledwie parę chwil.

Oczywiście pasta ta nadaje się też do wielu innych zastosowań. Na jej bazie można stworzyć na przykład sosy do warzyw, sałatek czy dodawać ją do dań kuchni bliskowschodniej czy azjatyckiej. Jest to też znakomity składnik zdrowych, wartościowych deserów - zachwycone będą zwłaszcza osoby uwielbiające sezam. Z użyciem tego produktu można stworzyć na przykład domową chałwę. Oczywiście jego posiadanie w domowej spiżarni na pewno zachęci też do eksperymentowania.

Dodano: 26-11-2023
Autor: Roksana Szymańska
Źródło:
https://basiabasia.pl/produkt/basiabasia-pasta-sezamowa-tahini/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: