Astra S.A.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Przygotowanie dziecka do lekcji plastyki w szkole wymaga zaopatrzenia go w wiele materiałów plastycznych. Ich wybór zależy od podstawy programowej, a także wymogów nauczyciela, choć oczywiście można też wybierać produkty według własnych preferencji czy próśb pociechy. Jednym z najważniejszych elementów plastycznej wyprawki są farby. Często nawet są one potrzebne jeszcze wcześniej, na etapie wczesnoszkolnym. Jak je wybrać?

Produkty te budzą spore obawy, gdyż istnieje ryzyko, że zniszczą się w plecaku bądź dojdzie do wylania się płynnych produktów. Zawsze jednak można postawić na artykuły, które mają solidne zabezpieczenia. To na przykład farby plakatowe w plastikowych, wytrzymałych pudełkach czy też produkty w formie tubek, które nie mogą otworzyć się same, tak jak może to mieć miejsce w przypadku plastikowych słoiczków.

Istotny jest też dobór rodzaju fabr. Na  pewno na lekcjach plastyki wykorzystywane będą przede wszystkim warianty plakatowe - to podstawowe farby szkolne, jakie wprowadza się już na wczesnym etapie edukacji. Poza tym jednak w ofercie marki Astra znaleźć można warianty akrylowe i olejne. Wszystkie te produkty mają też wersje klasyczne i pastelowe oraz różnią się liczbą kolorów w pudełku. Producent zadbał o różnorodność, mając świadomość tego, że różnorodne są także potrzeby, zależne m.in. od wieku użytkownika - podstawowe wersje są wystarczające na przykład w przypadku przedszkolaków.

Podczas wyboru takich produktów bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Farby muszą być nietoksyczne, trzeba bowiem pamiętać, że mogą być użytkowane nawet przez małe dzieci. Stąd niezbędne jest sięganie po wyroby cenionych firm, mających stosowne certyfikaty, potwierdzające ich bezpieczeństwo.

Dodano: 03-12-2023
Autor: Agnieszka Sokołowska
Źródło:
https://www.astrapolska.pl/pl/kategoria-produktu/plastyczne/farby/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: