NAWITEL Sp. z o.o. sp. k.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Mówiąc o robotach prowadzonych pod ziemią, najczęściej myśli się o wykopach, które generują dużo brudu, hałasu, są uciążliwe dla środowiska oraz użytkowników danej przestrzeni, a do tego trwają długi czas. Gdy stosuje się tradycyjne metody, takie wyobraźnia znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, jednak istnieją również sposoby przedostania się pod ziemię w sposób niewymagający wykonywania wykopów. Mowa o przeciskach, które zleca się w przypadku braku możliwości lub nieopłacalności przeprowadzenia inwestycji przy użyciu standardowych technologii wykopowych.

Przeciski polegają na wykorzystaniu zaawansowanych maszyn, które pozwalają na wydrążenie szlaku pod powierzchnią ziemi bez potrzeby kopania. Są to urządzenia pracujące w oparciu o mechanizmy pneumatyczno-hydrauliczne, dobierane ściśle pod kątem danego zlecenia i w zależności od rodzaju gruntu oraz otoczenia, w ramach którego inwestycja jest realizowana. We Wrocławiu przeciski można powierzyć doświadczonej i wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy Nawitel, która dysponuje zarówno fachową kadrą, jak i nowoczesnym oraz wysoce wydajnym sprzętem.

Tego rodzaju drążenia są wykonywane np. w celu zbudowania tunelu pod wiaduktem, z myślą o przedostaniu się do rur kanalizacyjnych w intensywnie zabudowanym miejscu (np. w centrum wielkiego miasta) czy w sytuacji, gdy kopanie jest niemożliwe z uwagi na istniejące przeszkody (np. tory tramwajowe). Minimalna ingerencja w otoczenia jest ważną, ale bynajmniej nie jedna zaletą, która przekonuje do wykorzystania przecisków w trakcie różnego rodzaju inwestycji wymagających przedostania się pod powierzchnię.

Ważnym aspektem, który zachęca do stosowania tej metody, jest skrócenie czasu pracy w porównaniu z tradycyjnymi wykopami. Przekłada się to na stosunkowo niskie koszty, co stanowi ważny argument dla każdego inwestora. Aby uzyskać oczekiwane efekty, przeciski warto zlecić specjalistom ze wspomnianego przedsiębiorstwa, która działa nie tylko we Wrocławiu i okolicach, ale również w innych miejscach w Polsce, a nawet współpracuje z klientami z zagranicy.

Dodano: 30-10-2019
Autor: Piotr Wysocki
Źródło:
http://www.nawitel.pl/plDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: