Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Czasami zdarza się, że niektóre osoby przestają sobie radzić z codziennością. Odcinają się od najbliższych, cierpią na bezsenność i nie są w stanie wykonywać najprostszych nawet rzeczy, takich jak dbanie o higienę, czy pójście na zakupy. Tego typu objawy mogą sygnalizować depresję, czyli schorzenie dotykające coraz młodsze osoby. Jest to groźna choroba, która nieleczona miewa katastrofalne skutki, ponieważ bardzo często prowadzi do samobójstw. Myli się ten, kto myśli, że jej leczenie polega na uprawianiu sportu czy jedzeniu czekolady, gdyż  w takich sytuacjach niezbędne okaże się wsparcie specjalisty.

Znany psycholog w centrum Warszawy to osoba świadcząca fachowe wsparcie wszystkim osobom, które czują, że z ich zdrowiem psychicznym dzieje się coś niepokojącego. Oferta godna uwagi znajduje się na stronie mateusz-czarnecki.pl. Oczywiście ze wsparcia specjalisty nie korzystają wyłącznie osoby chorujące na depresję. Do gabinetów zgłaszają się bowiem często osoby z anoreksją, bulimią, nerwicami, zaburzeniami lękowymi oraz takie, które nie mogą poradzić sobie z różnymi traumami, takimi jak śmierć  bliskiej osoby czy rozwód.

Osoby chcące rozpocząć psychoterapię mogą wybierać spośród terapii indywidualnej oraz grupowej. Różnica między nimi polega, jak sama nazwa sugeruje, na liczbie osób znajdujących się jednocześnie w gabinecie. Warto jednak podkreślić, że terapia indywidualna koncentruje się bardziej na historycznym aspekcie osobowości pacjenta i jednocześnie uwzględnia realną sytuację współdziałania. Osoby chcące kłaść nacisk na kontekst relacyjny mogą zdecydować się natomiast na terapię grupową.

Niektórzy w dalszym ciągu mają obawy przed skontaktowaniem się ze specjalistą, jednak są one nieuzasadnione. Terapeuta jest bowiem od tego, by pomóc, co oznacza, że nigdy nie ocenia drugiej osoby ani jej dotychczasowych wyborów. Pierwsze spotkanie polega na konsultacji, podczas której poznaje on swojego klienta oraz problemy, z jakimi się boryka. Zazwyczaj sesje odbywają się raz w tygodniu, a czas ich trwania nie przekracza jednej godziny.

 

Dodano: 28-03-2020
Autor: Agnieszka Sokołowska
Źródło:
https://mateusz-czarnecki.pl/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: