Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

W dzisiejszych czasach studiowanie to naprawdę popularne zajęcie. Wiele osób, zamiast kończyć naukę na poziomie szkoły średniej, wybiera się dalej na studia. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, ponieważ w niektórych miejscach wymarzone kierunki oferowane są w takiej formie, która nie pozwala na połączenie nauki z pracą. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Czasem wystarczy tylko dobrze poszukać, ponieważ może znajdować się bliżej, niż ktoś jest to w stanie sobie wyobrazić.

Wśród placówek, które oferują ciekawą formę edukacji, jest choćby Akademia Nauczania, która oferuje w Malborku studia zaoczne, czyli takie, które najczęściej odbywają się w weekendy. Jest to naprawdę atrakcyjna oferta, pomijając oczywiście szeroki wybór kierunków, które można studiować.

Studia w formie weekendowej to odpowiedź na potrzeby tych wszystkich osób, które ze względu na sytuację rodzinną, czy też finansową, nie mogą sobie pozwolić na to, by studiować dziennie, a nadal zależy im na tym, by podnosić swoje kwalifikacje. Czasem naprawdę wystarczy tylko chcieć, by znaleźć idealną ofertę dla siebie.

Jednak ta forma studiów to nie tylko rozwiązanie dla osób, które znajdują się w szczególnej potrzebie. Jeśli ktoś myśli o tym, by połączyć naukę z praktyką, to może wybrać prócz studiów, właśnie taką formę nauczania. Pracodawcy bardzo zwracają uwagę na to, czy ich przyszli pracownicy mają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również mogą pochwalić się jakimiś doświadczeniami praktycznymi. Umiejętności nabyte w trakcie wykonywania jakiegoś zawodu, są naprawdę cenne, ponieważ nie tylko sprawiają, że dana osoba jest atrakcyjna na rynku pracy, ale również może je skutecznie wykorzystać na uczelni, dzięki czemu zaliczanie różnych przedmiotów przyjdzie jeszcze łatwiej.

Zalet tej formy studiowania jest naprawdę wiele. Warto tu wspomnieć o osobach, które mają już za sobą kilka dekad przepracowanych na rynku pracy, a teraz chcieliby podnieść swoje kwalifikacje, by nadal móc zadowalać swoich pracodawców. To jest również szansa i nadzieja dla takich osób. Edukacja to klucz do naprawdę wielu drzwi, dlatego warto podnosić kompetencje, wykorzystując wszelkie możliwości.

Dodano: 30-04-2020
Autor: Piotr Wysocki
Źródło:
http://web.akademia-nauczania.pl/category/studia-podyplomowe/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: