AKP PROGRESS Spółka z o.o.

  • Telefon: 696 666 533
  • WWW: https://akpprogress.pl/
  • Miejscowość: Nowa Sól
  • Adres: K. Szymanowskiego 1C
  • Kod pocztowy: 67-100

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Wydajność pracy to podstawa w niemal każdym zakładzie przemysłowym. Z całą pewnością doskonałym pomysłem jest jak najwyższe usprawnienie działań oraz ich ułatwienie. Wielokrotnie na przykład konieczne jest przetransportowanie określonego towaru do innej części hali. Najlepszym sposobem okazują się przenośniki taśmowe. Dzięki ich zastosowaniu bardzo szybko, ale także bezproblemowo skrzynka, pojemnik, zbiornik oraz inne elementy mogą trafić w wybrane miejsce. Przy okazji należy przyznać, iż obsługa tego rodzaju sprzętu okazuje się wyjątkowo łatwa, a to kolejny atut takiego rozwiązania transportowego.

Tego typu urządzenia stosuje się w różnych gałęziach przemysłu, między innymi spożywczym bądź chemicznym. Znacząco usprawniają one pracę załogi i poprawiają wydajność, co ma oczywiście przełożenie na skuteczne funkcjonowanie firmy. W przypadku taśmy transport jest możliwy nawet na bardzo dużą odległość. W zależności od potrzeb można się zdecydować na przenoszenie towaru na jednym poziomie albo na różnych. Wielokrotnie wykorzystuje się także pochyłe modele taśmociągów, za pomocą których wybrane elementy są transportowane na inny poziom pod względem wysokości. Możliwa jest też zmiana kierunku ruchu taśmy.

Oczywiście w przypadku rozwiązań tego typu, podobnie zresztą jak wielu innych, dobrze jest zadbać o ewentualne części zamienne. Warto więc wybierać takie urządzenia do transportu, co do których ma się pewność, że w przypadku ewentualnej awarii bez problemu i w krótkim czasie uda się wykonać naprawę. Na szczęście wielu producentów, w tym AKP Progress, zapewnia szeroki dostęp do elementów zamiennych.

W przypadku przenośników należy również zwracać uwagę na obciążenia. Oczywiście nie można przekraczać dopuszczalnej wagi, by uniknąć usterki, która skomplikuje pracę w zakładzie. Na szczęście wiele tego rodzaju rozwiązań gwarantuje opcję wysokiego obciążenia, ale też możliwość jednoczesnego transportu sporej liczby towarów, co jeszcze bardziej usprawnia zadania i wpływa na wydajność. Jest to także bezpieczny sposób przenoszenia towarów, który dodatkowo nie powoduje dużego hałasu.

Dodano: 16-07-2020
Autor: Nicole Nowakowska
Źródło:
https://akpprogress.pl/przenosniki-tasmowe/Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: