EKO-FILTR Zbigniew Włudyga

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Wśród licznych typów systemów odpylających, najbardziej rozpowszechnionym są odpylacze suche. Sposób  ich działania polega na wykorzystywaniu siły odśrodkowej, dzięki której cząsteczki pyłów uderzają o ściany zbiorników, a następnie opadają na dno. Niektórzy wdrażają instalacje będące połączeniem urządzeń filtrowentylacyjnych oraz odpylaczy cyklonowych. Są one zbudowane z osadczych komór używających siły grawitacji i sprawdzają się w trakcie wstępnego odpylania pyłów grubych oraz gazów. Szerokie możliwości zastosowania dają też elektrofiltry i odpylacze workowe, w których umieszczono filtry ziarniste oraz włókninowe. W tym przypadku gaz lub pyły doprowadzane są przewodami do pojemnika, w którym następuje proces oczyszczania.

Systemy te powinny znaleźć się w każdym zakładzie przemysłowym, ponieważ zwiększają bezpieczeństwo zatrudnionych pracowników i minimalizują ryzyko występowania zagrożenia pożarowego. Instalacje odpylania ATEX dostępne są w firmie EkoFiltr, która współpracuje z przedsiębiorcami z różnych branż. Dostarcza im wyłącznie sprawdzonych rozwiązań, docenianych za niezawodność. Właściciele dużych zakładów wytwórczych mogą wdrożyć system odciągów miejscowych, montowany w bezpośredniej odległości od źródeł zapylenia lub też filtrowentylację push-pull, która wymusza kontrolowany ruch powietrza przez instalację wywiewną. Oczywiście pyły to tylko część z wielu zagrożeń występujących w przemyśle. Wyzwaniem jest także eliminacja mgieł olejowych, tworzących się w efekcie różnych procesów technologicznych, takich jak obróbka skrawaniem. Są one szkodliwe dla zdrowia, a ponadto zwiększają ryzyko poślizgnięcia się lub upadku, ponieważ tworzą na powierzchniach tłuste i trudne do usunięcia plamy.

Instalacje odpylające proponowane przez specjalistów to najwyższej klasy systemy oraz urządzenia, dzięki którym oczyszczanie powietrza przebiega w sposób wydajny, bezpieczny i zgodny z aktualnie obowiązującymi normami. Spotyka się je w ciągach komunikacyjnych, halach produkcyjnych oraz fabrykach.

Dodano: 19-08-2020
Autor: Franciszek Lis
Źródło:
https://www.ekofiltr.pl/oferta/instalacje-odpylajace
https://pl.wikipedia.org/wiki/Odpylacz


Dodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: