MetalMix

  • Telefon: 604 348 429
  • WWW: https://metalmix.info/
  • Miejscowość: Wolsztyn
  • Adres: Bohaterów Bielnika 23
  • Kod pocztowy: 64-200

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis

Projektanci przestrzeni publicznych, do których zaliczają się również skwery, parki czy deptaki, często stają przed koniecznością takiego dopasowania elementów małej architektury, by były one jednocześnie estetyczne i odporne na warunki atmosferyczne czy wszelkiego rodzaju dewastacje. Założona koncepcja musi zatem uwzględniać i ładny wygląd, i dużą wytrzymałość. Połączenie tych dwóch cech udało się osiągnąć firmie MetalMix produkującej ławki, miejskie kosze na śmieci czy słupki parkingowe.

Ławki tego producenta, wykonane z betonu oraz drewna, sprawdzają się znakomicie w miejscach ogólnodostępnych. Beton jest materiałem niepoddającym się działaniu żadnych czynników atmosferycznych – na jego wygląd i strukturę nie wpłyną negatywnie ani promieniowanie słoneczne, ani wilgoć czy zmienne temperatury. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu nowatorskiej metody wyrobu betonu płukanego udało się uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny. Zamawiający mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne nóg ławki – naturalny kamień oraz kamień rzeczny barwiony na czerwono.

Siedzisko powstaje z kolei z wysokogatunkowego drewna iglastego zabezpieczonego lakierobejcą. Producent oferuje kilka kolorów desek:

  • orzech ciemny,
  • palisander,
  • mahoń,
  • dąb,
  • drewno tekowe.

Dzięki możliwości samodzielnego zestawienia obydwu elementów otrzymuje się oczekiwany rezultat, dopasowany do otoczenia lub okolicznej architektury. Betonowa ławka może zatem doskonale wkomponować się w każdą przestrzeń.

Wszystkie ławki – czy to z oparciami, czy bez – mają bardzo wygodne siedziska umieszczone na niedużej wysokości (ok. 45 cm), co oznacza, że ze skorzystaniem z nich nie będą miały problemu również dzieci. Deski są przy tym wystarczająco szerokie, przestrzenie między nimi niemal niewyczuwalne, zaś sam gatunek drewna zapewnia komfort termiczny nawet w chłodne miesiące. Wykorzystanie betonu, materiału ciężkiego i masywnego, sprawia, że całość jest bardzo stabilna, a dodatkowo nogi można jeszcze zamocować za pomocą śrub do podłoża. Ławki są łatwe w konserwacji, a renowacja desek nie wymaga specjalistycznych preparatów czy narzędzi.

Dodano: 08-11-2020
Autor: Ignacy Sikorski
Źródło:
https://www.metalmix.info/Joomla/lawki-stalowe/106-lawka-betonowa-miejska-parkowa-industry-3-bo.htmlDodaj komentarz


Brak komentarzy!

Również W Pobliżu: